Çocuklarla Felsefe Uygulayıcı Eğitimi sonbahar dönemi için kayıtlar açıldı! 31 Ağustos 2021 Salı günü, saat 20:00’de tanışma toplantımız var. Eğitimin ilk buluşması 7 Eylül 2021’de gerçekleşecek. 8 hafta boyunca her Salı toplanıyor olacağız.

Eğitimin amacı ilgili kişileri Çifel ile tanıştırmak ve uygulama denemeleri yapmaları için gerekli altyapıyı sağlamak. Yeni başlayanları kendi kendilerine ilerleme potansiyelleri olan düzgün bir patikaya yerleştirmeyi hedefliyorum. Uygulama deneyimine sahip olan kişilerin de takıldıkları ve zorlandıkları noktalar hakkında yardım alabilecekleri bir içerik oluşturdum. Çifel ve felsefe ile dolu, anlamlı ve keyifli 20 saat geçireceğiz.

Bu eğitim Çocuklarla Felsefe alanında derinleşmek isteyenler için düzenlediğimiz İleri Uygulayıcılık Eğitimi için bir önkoşul. Aynı zamanda benzer konularla ilgilenen kişiler olarak bir araya geldiğimiz Ren Çocuklar Felsefe Topluluğuna katılma fırsatı sağlıyor. Ren’de Discord uygulaması aracılığıyla hem iletişimde kalıyor hem de kaynak paylaşımları, Çifel sohbetleri ve okuma grupları organize ediyoruz.

Çocuklarla Felsefe Uygulayıcı Eğitimi hakkındaki detayları merak edenler için bir ders izlencesi hazırladım. İçerik ile ilgili çoğu sorunuzun cevabını orada bulabilirsiniz. İzlencede cevap bulamadığınız bir soru olursa İletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz. Ders izlencesi için tıklayın.

Kayıt için Zikzak Grup’un web sayfasını ziyaret edip kayıt formunu doldurabilirsiniz. Kayıt formu için tıklayın.

Geçmiş eğitimlerden bazı katılımcı yorumları:

Akademisyen olarak uzun yıllardır çocuklarla çalışmaktayım. Amacım küçük çocuklara, lisans öğrencilerime sorgulama ve araştırma alışkanlığı kazandırmak. Ediz hocamın eğitimine katılma kararı verdiğimde bu konuyla ilgili olarak temas ettiğim çocuklara ve gençlere faydalı olabileceğim düşüncesine sahiptim. Ancak beklentimin üstünde bir eğitim aldım çünkü bana sadece iş hayatımda değil aynı zamanda özel hayatımda da çok fazla şey kattı. İyi ki bu eğitime katılmışım.

Gülçin Güven
Öğretim Üyesi

Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi’nin uygulamaya yönelik bölümünün, öykülerden ve mitolojiden beslenmesinin, bir yazar olarak beni etkilediği kadar çocukları da etkileyeceğini düşünüyorum.  Uygulama bölümü; havada soruların ve fikirlerin uçuştuğu bir oyun gibiydi. Cevaplar bulmayı sevdiğimizi ama soru sormayı bilmediğimizi fark ettim bu atölyede. Cevaplar bulmak güzeldir ama doğru ve etkili soru sormak da zihin açıcıdır. Ediz Dikmelik’in ustalığının, kurgularımda ve etkinliklerimde yol gösterici olacağına inanıyorum. Aynı ilham verici etkinin çocukları da sarıp sarmayalayacağını, onları, düşünen, soru sormaktan, sorgulamaktan çekinmeyen bireylere dönüştüreceğine eminim. 

Güzin Öztürk
Çocuk kitapları yazarı

Bu eğitime çocuk felsefesi eğitimi demek çok yetersiz kalır. Çocuk felsefesi hakkında akademik bilgileri öğrenirken, interaktif bir şekilde hayattaki bir çok kavramı sorguladığımız, hayata dair bana hiç düşünmediğim şeyleri düşündürten bir eğitimdi. Benim için hayatıma bir hediye oldu. Hayatımdaki açılımları, hayatıma olan etkisi çok büyük. Hiç bitmesin dedirten eğitimlerden.

Damla Demirbağ
Çocuk Yogası Eğitmeni